Luottamushenkilöt

Psoriasisliiton liittohallitus kaudella 2017–2019:

Puheenjohtaja Kristiina Salonen, 050 512 0010, kristiina.salonen(at)eduskunta.fi

Varapuheenjohtaja Piia Astila, 050 376 9748, piia.astila(at)gmail.com

Hallituksen jäsenet

Heikki Heikkinen, 044 038 6863, heikki.heikkinen(at)pp4.inet.fi

Tuomo Heinonen, 0500 901 027, tuomo.the(at)gmail.com

Esko Hirvikoski, 040 718 7653, hiski53(at)gmail.com

Kurt Jäntti, 0500 367 369, kurt.jantti(at)netikka.fi

Eila Pethman, 044 045 0125, eila.pethman(at)gmail.com

Hallituksen varajäsenet

Esa Harvala, 040 486 7374, esa.harvala(at)gmail.com

Tapio Hiljanen, 040 544 6748, tapio.hiljanen(at)gmail.com

Mirja Lonka, 050 412 7094 , mirja.lonka(at)kouvola.fi

Tomi Seppälä, 050 348 2017, tomppaseppala(at)gmail.com

Pasi Urjo, urjo(at)welho.com

Liittovaltuuston puheenjohtaja Seppo Ylitalo, 0500 154 902, seppoylitalo(at)gmail.com

Varapuheenjohtaja Mirja Suntila, 050 575 9106, mirja.suntila(at)phpoint.fi

Valtuuston jäsenet

Pirkko Rieppo, 0400 770 341, pirkko.rieppo(at)gmail.com

Aarre T. Ahvenainen, 0400 477 791, aarre.ahvenainen(at)luukku.com

Marja-Liisa Utukka, 041 441 7070, marja-liisa.utukka(at)elisanet.fi

Sarianne Koskimaa, 040 964 6231, sarianne.koskimaa(at)gmail.com

Esko Partanen, 050 328 0395, partanen.esko(at)kajaani.net

Juhani Aamuvuori, 050 308 8053, juhani.aamuvuori(at)kotinet.com

Tuomo Heikkonen, 040 572 9965, tuomo.heikkonen(at)taipalsaari.fi

Marjo Vierula, 044 3532 229, ma-an6(at)suomi24.fi

Jorma Hämäläinen, 040 809 4071, hmlinen.jorma(at)gmail.com

Katariina Oikarainen, 040 513 6892, katariina.oikarainen(at)ukipolis.fi

Jukka Välimäki, 050 350 9535, jukka.valimaki67(at)gmail.com

Sami Laine, 050 529 8870, sami.laine(at)netikka.fi

 

Asiantuntijalääkärit kaudella 2017–2019:

Jaana Mattila, LT, ihotautien erikoislääkäri

Tarja Mälkönen, LT, ihotautien ja allergologian erikoislääkäri

Riitta Luosujärvi, dosentti, reumatologi ja kehittämispäällikkö

Leena Paimela, LKT, sisätautien ja reumatologian erikoislääkäri

Tapio Rantanen, ihotautien erikoislääkäri

Erna Snellman, iho- ja sukupuolitautiopin professori, ylilääkäri